V stanovanjskih prostorih moramo redno skrbeti za čistočo in visok higienski standard. V veliki meri to sicer pomeni splošno urejenost prostorov in redno čiščenje, torej ne bo kakšnih posebej zahtevnih nalog, čeprav je že s tem lahko veliko dela. A v čiščenje bo treba vsaj občasno vložiti še nekaj dodatnega truda, recimo ko nastopi čas za generalno in globinsko čiščenje.
Vsekakor mora čiščenje stanovanja vključevati tudi te naloge, tudi če lahko z rednim čiščenjem uspešno vzdržujemo dokaj visok higienski standard. Za prijetno počutje in visoko kakovost bivanja namreč skrbijo tudi manj opazni dejavniki, ki jih naslovimo s temeljitim čiščenjem. Še posebej globinsko čiščenje ima pri tem zelo pomembno nalogo.
Globinsko čiščenje pohištva
Raznovrstno opremo in materiale je treba temeljito čistiti, predvsem pa imamo za globinsko čiščenje v mislih oblazinjeno pohištvo. Značilno je predvsem čiščenje sedežnih garnitur, foteljev, počivalnikov in drugih kosov, ki so stalno v uporabi, pri tem pa nabirajo tudi umazanijo, smeti in druge vsiljivce. Seveda ni nujno, da bomo nečistočo takoj opazili, saj spremembe niso vedno drastične, morda opazimo le bledenje barv ali kakšen specifičen madež. A ravno v takšnih primerih ima globinsko čiščenje še posebej veliko moč, saj povrne popolno čistočo in izvorni videz, ki nas bo kar presenetil.
Pametno je globinsko čiščenje pohištva opraviti vsaj enkrat letno ob rednem čiščenju, da vzdržujemo čistočo pohištva, s katerim smo pravzaprav najpogosteje v stiku. S tem zagotovimo visoko kakovost bivanja in dobro počutje, lahko pa vplivamo tudi na zdravje.
Globinsko čiščenje talnih oblog
Prav tako globinsko čistimo mehke talne obloge. Za to običajno lahko uporabimo kar dober sesalec, tla pa pridejo pri čiščenju večkrat na vrsto. So namreč še bolj izpostavljena nabiranju razne umazanije, zato je potrebno pogostejše čiščenje. Včasih je vsekakor pametno v roke vzeti tudi zmogljivejšo opremo za globinsko čiščenje.